IMG_0471

Grace Coddington jest w świecie mody tak samo ważną osobą jak Anna Wintour. Zawsze ubrana na czarno i rozpoznawana przez swoją burzę rudych włosów, swoją przygodę z modą zaczynała jako modelka. Już jako nastolatka z niecierpliwością wyczekiwała kolejnych numerów Vogue, które przychodziły do jej domu. Zawsze widoczna w pierwszych rzędach podczas fashion weeków wspólnie ze wspomnianą wcześniej Anną czy Edwardem Enninfulem. To Grace przez 28 lat była dyrektorem artystycznym Vogue US i to ona miała ogromny wpływ na to, jak dużą renomę ma właśnie amerykańskie wydanie tego magazynu.

Kilka dni temu do sprzedaży trafiła jej kapsułowa kolekcja, którą Grace stworzyła wspólnie z Nicolasem Ghesquière, dyrektorem kreatywnym Louis Vuitton. Oprócz klasycznych modeli, takich jak Speedy, w kolekcji znalazły się także buty, chusty, a nawet ubrania. Na wszystkich znajdują rysunki stworzone przez samą Grace. Była dyrektor artystyczna Vogue znana jest ze swojej miłości do kotów. Dlatego to właśnie jej dwa koty Pumpkin i Blanket, a także pies Ghesquière o imieniu Léon stały się bohaterami tej kolekcji.

IMG_0463

IMG_0473

Polecam wam obejrzeć, krótkie video promujące współpracę Grace z francuskim domem mody, które znajdziecie tutaj. Więcej zdjęć, a także kilkuminutowy wywiad w formie krótkich pytań do Grace i Nicolasa znajdziecie na oficjalnej stronie Louis Vuitton.

 

IMG_0469