Większość z Was spędza pewnie średnio kilka godzin z nosem przyklejonym do ekranu swojego smartphone’a, przeglądając Twittera, Instagram czy Facebooka. Ja także jestem fanką internetowych aplikacji, zwłaszcza tych modowych. Ostatnio znalazłam dla Was w sieci świetne zestawienie najmodniejszych modowych aplikacji na smartphona. Sprawdźcie, co i dlaczego warto ściągnąć z sieci na nasze telefony!

IMG_4251 copy

IMG_4260 copy
 

KEEP SHOPPING

 

Ta aplikacja jest swoistą kartą shoppingową, która pozwala kupować w każdym internetowym sklepie ubrania i dodatki wielu różnych marek, a wszystko to na jednym rachunku. Rozwiązuje więc problem kilku otwartych „checkoutów” w różnych butikach online i pozwala szybko podsumować zakupy. Dzięki Keep shopping możecie przeglądać na wyświetlaczu smartphone’a ogromne zakupowe zasoby Internetu. Proste i poręczne!

 

FAD

 

FAD, czyli The Ultimate Fashion Dictionary to nic innego jak podręczny słowniczek. Pomoże Wam odnaleźć biografie projektantów, uchyli rąbek historii mody i zrobi szybki przegląd najpopularniejszych tkanin. W zasobach FAD znajduje się ponad 1 300 haseł!

 

ASAP54 

 

To jedna z najnowszych aplikacji, która niedawno pojawiła się na rynku. Stworzyła ja Brazylijka Daniela Cecilio. Z założenia ASAP54 jest wyszukiwarką, która pozwala nam zidentyfikować elementy stylizacji różnych osób. Spotkaliście podczas spaceru genialnie ubranych ludzi, ale nie mieliście odwagi, żeby podejść i zapytać jakie marki mają na sobie? Wystarczy zrobić im zdjęcie i wrzucić do ASAP54. W mgnieniu oka dostaniecie listę z rzeczami podobnymi bądź identycznymi, wraz z marką i ceną. Jeśli jednak trafienie jest niecelne, zawsze możemy wysłać pytanie do stylistów pracujących przy aplikacji, a odpowiedź dostaniemy w ciągu kilkunastu minut.

 

STYLECT

 

Jedna z moich ulubionych aplikacji z dodatkami. Zawiera listę ponad 50 tysięcy par butów w różnym stylu. Dzięki filtrom (cena, kolor, fason) możecie przejrzeć ofertę obuwnicza zarówno marek pokroju Valentino jak i New Balance czy Nike. Oczywiście najciekawsze buty umieszczacie na swojej „wishlist”. Możecie je tez kupić bezpośrednio przez Stylect.

 

STYLEBOOK

 

Macie problem z bałaganem w szafie? Stylebook jest świetnym organizerem każdej garderoby. Swoje ubrania i dodatki najpierw fotografujecie, a potem wrzucacie w aplikację, która wirtualnie porządkuje je według danego stylu. Stylebook pomaga tez w pakowaniu walizki na wakacje i planowaniu stylizacji na różne okazje i dni tygodnia.

 

POSE

 

Zdarza Wam się ubrać nieodpowiednio do pogody? Pose potrafi podrzucić inspiracje różnych zestawów, uwzględniając warunki pogodowe danego dnia. Ta modowa pogodynka jest też miejscem, w którym możemy „szerować” i „tagować” nasze stylizacje oraz podglądać, jak ubrali się dziś użytkownicy w naszej okolicy. Dodatkową opcja są modowe podpowiedzi na wyjątkowe okazje – ślub, lunch ze znajomymi czy elegancką imprezę.

 

DEPOP

Ta aplikacja to mini rewolucja w e-commerce: od teraz nie musisz wystawiać swoich rzeczy na aukcjach na ebay, czy allegro! Wystarczy, że masz DEPOP, który wygląda i działa jak instagram. Robisz zdjęcie, oznaczasz cenę, wpisujesz odpowiednie hashtagi, dodajesz do swojego profilu i gotowe! Fajne jest to, że takie topowe blogerki jak Chiara Ferragni sprzedają tam swoje markowe ubrania, czy akcesoria za grosze.

 

 

Takie aplikacje to przede wszystkim dobra zabawa – sięgajcie więc po telefony i do dzieła!

IMG_4268 copy