Słońce, plaża, drinki z palemką i… klasyczna „szopa” włosów na głowie, którą ciężko ogarnąć za pomocą zwykłego grzebienia. Zanim całkowicie poddacie swoją czuprynę działaniu (nie zawsze) korzystnych warunków pogodowych choćby nad polskim morzem, podpowiem Wam jak domowym sposobem osiągnąć (efektowny i nieszkodzący pasemkom) efekt surferskich fal.

Uwaga! Takie „morskie fale” dłużej utrzymają się na cieńszych włosach, dumne właścicielki grubszych muszą liczyć się z krótkotrwałym efektem… Długość jednak nie ma większego znaczenia – za ucho, do ramion, opadające na plecy – wszystkie będą wyglądać super!

Propozycja nr 1

Najprostszą sprawą jest mała inwestycja w spray stylizujący. Ten z Bumble and bumble (Surf Spray) ma w składzie odrobinę soli morskiej, więc po spryskaniu lekko wilgotnych włosów i roztrzepaniu ich palcami otrzymamy look idealny 🙂

Propozycja nr 2

Spróbujcie starej sztuczki z warkoczem. Wieczorem dokładnie umyjcie włosy, wklepcie odrobinę dobrej odżywki i (nie susząc) zaplećcie z nich warkocz (dość luźny, żeby uniknąć „weselnych” fal ;). Tak przygotowane, połóżcie się do snu i dajcie pasmom wyschnąć. Rano rozpuśćcie fryzurę, dodajcie trochę odświeżającej mgiełki i przeczeszcie palcami. Gotowe!

Propozycja nr 3

Jeśli za nic w świecie nie zaśniecie z włosami zaplecionymi w warkocze (albo macie trudności z ich zapleceniem), możecie spróbować małych koczków. Rano spłuczcie włosy wodą i zwiążcie w kilka niewielkich koków. Im więcej koczków, tym drobniejsze fale otrzymacie i na odwrót – im mniej, tym łagodniejsze będą surferskie loki. Spryskajcie fryzurę solą morską w spray’u i dajcie jej kilka chwil. Po rozpuszczeniu, przeczeszcie włosy grzebieniem z dużymi zębami i jeszcze raz potraktujcie aerozolem, żeby się trzymały.

Propozycja nr 4

Podobno fankami tego rozwiązania są gwiazdy Hollywood, Jennifer Aniston i Kate Hudson. Na rozpuszczone włosy nałóżcie po całej ich długości… słoną wodę (można użyć spryskiwacza do kwiatków;). W końcówki wsmarujcie bardzo małą ilość olejku do opalania (nie kremu, olejku!). Naturalny look plażowy w domowych warunkach jak znalazł.

Mam nadzieję, że wypróbujecie któreś z rozwiązań. A Wy macie jakieś własne patenty nie do zdarcia ;)?

 

1

beach1

beach-hair

daria-spain-1

a2ae1dc9d468b9a1fc70d2de8246797c4f26be6a6f3aa3c094283ca494392533_large

doutzen-kroes-british-vogue

Editorial - Vogue Spain July 2013 Rompiendo las olas Daria Werbowy by Patrick Demarchelier 11

elle-lorde-pbMv5k-de

Gisele Bundchen - Beachy Hair

hbz-kate-hudson-wavy-hair-promo

ph. TUMBLR
kx7go